5 põhjust, miks sinu välireklaam ei tööta | Adovinci Blogi

5 põhjust, miks sinu välireklaam ei tööta

Välireklaami näpunäited, vol. 4

“Ma ei usu sellesse.”
“Olen varem proovinud, aga tulutult.”
“See reklaamivärk lihtsalt ei tööta.”

Miks minu välireklaam ei tööta? - Adovinci blogi
Miks minu välireklaam ei tööta?

Kui oled varem kuulnud või lausa leidnud ise ennast ütlemas ühte eelnevast, siis oled õiges kohas. Saame kogemuse ja rahulolevate klientide arvelt kinnitada, et õigete teadmiste ja professionaalse lähenemisega välireklaam töötab järjepidevalt. Seda öeldes ei püüa me teistmoodi kogemust sugugi umber lükata. Selle asemel oleme võtnud ette ja tuvastanud peamised puudujäägid välireklaami kampaaniate juures, et aidata ka sul saavutada järjepidevalt häid tulemusi.

Viitamine

Konkreetne punkt kehtib justnimelt nn. “tellis ja mört” (inglise k. tõlk brick and mortar) tüüpi ettevõtetele, näiteks restoranid, riietepoed jne. See tähendab, ettevõtted, kelle äritegevus ja klientide teenindamine toimub füüsilises asukohas. Siinkohal lisan juurde, et 84% kõigist tehingutest tehakse endiselt füüsilises esinduses. Kui tehingute eelduseks on esindust külastav klient, siis külastuse eelduseks on selgelt nähtav ja äratuntav esindus.

Arvestades nüüdisaja kroonilist ajanappust, mida kõik tarbijad põevad, on igasugune lisavaev päris kiiresti korrutuv efektiivsuse langetaja. Eriti kui arvestada, et tüüpiline välireklaam saab päevas sõna otseses mõttes sadu, kui mitte tuhandeid kontakte. Paraku peab tõdema, et liiga tihti jääb reklaamil arusaamatuks, kuhu ma pean edasi pöörduma, et reklaamitut tarbida. Veel hullem, kui jõuangi lõpuks esinduse 100 meetri raadiusesse, kuid kohapeal pole mulle selge, millisest uksest pean sisse minema.

Veendu, et sinu esindustel on selgelt nähtavad ja äratuntavad logod. Kui esindus asub majade vahel või kusagil kangi alt läbi kohas, siis aitab tohutult ka tänavapoolne suunav silt. Kaalu ka kampaania hüperlokaliseerimist.

Veebis viitamine

Paraku pole iga digiekraan vahetult sinu esinduse juures. Aadress välireklaamilt naljalt meelde ei jää, kuid kuidagi tuleb nägija enda juurde juhatada. Kui reklaamsisu tarbijat kõnetab, siis järgmine samm lisainformatsiooni leidmiseks, on alati internet, seejuures peamiselt Google. Kui aga veebiaadressiga pole vedanud ning SEO ei kannata kriitikat, siis saad teha järgnevad sammud, et otsingumootorid, ja pikendusena, neid kasutav potentsiaalne klient sind kiiresti leiaks (juhul, kui välireklaamis on ettevõtte nimi välja toodud, millega potentsiaalne klient sind üles leiaks).

  1. Sea üles Google Business Page
  2. Täida kõik oma ettevõtte suhtluskanalid (koduleht, Facebook, Instagram jne) põhilise kontaktinfoga, s.t. ettevõtte nimi, e-mail, telefon, aadress.
  3. Kui sul veel veebilehte pole, siis investeeri sellesse esimese asjana, ISEGI kui see kujutab endast algselt väga lihtsat visiitkaardi tüüpi lehte.

Liiga lühikene periood

Siit edasi tulevad punktid kehtivad kõigile välimeedia kasutajatele ühtselt, olenemata, kas sinu äri kulgeb täielikult esinduste ümber või oled puhtavereline veebikaubamaja. Igasugune reklaam vajab aega, et nägija jõuaks sellele reageerida. Traditsiooniliste kanalitega, nagu välireklaamiga, on see seda enam tõsi, et reeglina puudub kohene interaktsiooni punkt. Potentsiaalsel kliendil pole võimalik vahetult peale nägemist midagi ostukorvi hakata laduma, kuid tegelikult polegi selline press oluline.

Endiselt parim viis arusaamaks, miks reklaam vajab aega, on teha läbi lihtne mõtte ülesanne ja meenutada mõnda tõesti head reklaami, mida oled ise näinud. Mis on hea reklaam? Näiteks see, mis sind on naerma, nutma või imestusse ajanud… Tegelikult loeb ainult see, mis meelde on jäänud. Hinnang on täiesti subjektiivne.

Isiklikult meenub see absoluutselt suurepärane ja pilkupüüdev lahendus, mille Saku Õlletehas koostöös Clear Channel Estoniaga kokku pani…

…kuid kas seepärast oli kohe mu ostukorv Ice Radlerit täis? Sugugi mitte. Kulus pea kaks nädalat enne, kui sobilik tünnisauna õhtu vastu tuli. Siis otsustasin lõpuks ära proovida. 

Loo moraaliks on, et anna reklaamile ja seeläbi potentsiaalsele kliendile aega reageerida. Küsimus ei ole isegi mitte selles, et inimene peab ilmtingimata reklaami nägema X arvu kordasid, enne kui ta sellele reageerib. Küsimus on selles, et elu lihtsalt juhtub. Igal meie pealtnäha punktist A punkti B teekonnale jääb ning tekib spontaanselt juurde tohutult segajaid ja ootamatuid tegureid, arvesta nendega.

Katkendlik tegevus

Kui juba ajast räägime, siis üks asi on konkreetselt ühe kampaania põhine piisavalt pikk periood. Teine asi aga järjepidev tegevus ajas. Kampaania haarde (inglis k. tõlk reach) laiendamisel ei ole välireklaamile ühtegi sama kulu-efektiivset vastast, kuid ühtlasi tähendab see (eriti esimeste kampaaniate puhul), et järsku näeb sinu reklaami, ettevõtet ja pakkumist tohutu rahvamass esimest korda. Ühest korrast kindlasti ei piisa.

Kindlasti leidub nägijaid, kes tõesti kohe sinu välireklaamile reageerivad ning ka kliendiks konverteeruvad, kuid tegemist on selgelt eranditega. Täpselt nagu me ei müü ühekorra, ega tooda ühekorra, ei saa ka turundusest tulemust oodata ühekorraga. Järjepidev tegevus on see, mis toob ka järjepidevaid tulemusi. See ei tähenda muidugi, et pead terve linna täis plasterdama. Alustada saab ükstaspuha milliselt skaalalt, kuid oluline on järjepidevus.

Valesti valitud meediapinnad

Ja isegi kui kõik eelnev on tehtud, võib põhjalikult ämbrisse astuda, kui digiekraanid ei ole valitud vastavalt välimeedia kampaaniale. Täpselt nagu iga kampaania on erinev, on ka sellele kampaaniale sobiv ekraanide lahendus erinev. Riidesse paneme ikka vastavalt ilmale.

Üldiselt on oluline silmas pidada rusikareeglit – ära kunagi osta odavat hinda, osta soodsat hinda. Kõigepealt defineeri enda kampaania eesmärk, siis kampaania sihtrühm ja vajalik geograafiline katvus. Alles peale neid infokilde on võimalik teha parimaid valikuid õigete meediapindade kasuks ning vaadata, milline lahendus on kõige soodsam. 

Kuidas seda täpsemalt teha? 👇

Loe eelmist sama seeria postitust

Kenneth Muuli, Adovinci Tegevjuht