Miks teha välireklaami just nüüd ja praegu? | Adovinci

Miks teha välireklaami just nüüd ja praegu?

Miks välimeedia? – vol.4

Ülevaade digitaalse välimeedia olukorrast COVID-19 peatüki ajal.

Välimeedia kasvutrajektoor sai kerge raputuse COVID-19 raames, kuid püsis pandeemia ajal keskpunktis, olles kriitiline kanal tervise- ja ohutusalase teabe edastamisel meie kogukondadele. Ühtlasi aitas kanal kaasa kaubamärke oma sõnumite kujundamisel, et need ühtiks hetkel toimuvaga.

Kuigi välimeedia reklaamitulu kahanes 2020. aasta esimesel poolel liikuvuse vähenemise tõttu, on meediumil ajalooliselt teadaolev tugev taastumisvōime. Sellise paindlikkuse ja tähelepanuväärse kohanemisvõime säilitamine on edaspidise kasvu võti. Reklaamijad saavad loota digiekraanidele, et dünaamiliselt kohandada reklaame vastavalt olukorra muutustele, et reklaam oleks võimalikult asjakohane ja õigeaegne.

Õppetunnid antud peatükis

COVID-19 kogemus on teravdanud ka turundajate tähelepanu tarbijate käitumise ja meediatarbimise sujuvuse osas kanalite ja platvormide vahel. Nad peavad valmistuma kiiresti muutuvateks oludeks. Rohkem kui kunagi varem peavad turundajad peaaegu reaalajas sihtima ja sõnumit edastama vastavalt sellele, mis kohapeal parasjagu toimub. Isegi geograafilistes piirkondades, kus auto- ja jalgliiklus on suurem, on suundumused nädalast nädalasse kõikuvad – tarbijad jälgivad uudiseid ja ametnikud karmistavad või lõdvendavad reegleid (liikumiskeeld, protestid jms). 

Digitaalne välimeedia tagab paindlikkuse ja kiiruse

Maailm kohaneb uute oludega tasapisi, tarbijad saavad taas ühendust kaubamärkide ja välismaailmaga, kuid nad otsivad usaldust, kindlust ja kohalikku sidusust. Digitaalsete välireklaamide loominguline paindlikkus ja dünaamilisus mängib nende ühenduste taastamisel hindamatut rolli. Digitaalse välimeedia dünaamilise sisu optimeerimise abil saavad brändid reklaame kohandada ja vahetada pidevalt muutuvate liikumispiirangute või liiklus- ja ilmastikutingimuste põhjal.

Digitaalne välimeedia suurendab kvantifitseeritavaid tulemusi

Digitaalne välimeedia ei ole enam teisejärguline kanal – siit ka Adovinci platvormi võlu – sest nüüd saame mõõta ja kvantifitseerida võimsa meediumi tegelikku mõju kogu kliendi teekonna vältel. Kuna ainus digitaalset välimeediat ümbritsev sisu on asukoht ja inimeste tegeliku elu kontekst, on see ka kõige bränditurvalisem, kuluefektiivsem ja mõjusam viis suure auditooriumini jõudmiseks. Pidevalt muutuvate olude korral võivad kaubamärgid välimeedia (reklaami) kulutusi konkreetsetes asukohtades kiiresti ümber paigutada, tuginedes teadmistele, mis on täheldatud käitumisest reaalses maailmas, mitte ainult sotsiaal-demograafilisele teabele. On tõestatud, et välimeedias käitumissihtimine pakub targemaid ja võimsamate tulemustega kampaaniaid.

Et sinu kaubamärk suudaks kohaneda ja kujundada meie kõigi tulevikku, peaksid seadma digitaalse välimeedia oma turundusstrateegias olulisele kohale. Asjakohase ja tõhusa reklaami edastamiseks ning edukate tulemust saavutamiseks, kasuta ära selle kanali paindlikust ja unikaalset paigutust füüsilises ruumis.

Kristo Epner, Turundus- ja Kasvujuht