Adovinci - Kes? Mis? Miks? | Välireklaami planeerimise portaal | Adovinci

Adovinci – Kes? Mis? Miks?

Kes me oleme?

Adovinci on eestlaste loodud ja eesti päritolu start-up, mis on pühendunud välimeedia automatiseerimisele ja optimeerimisele, kasutades Adovinci iseteeninduslikku välimeedia platvormi (app.adovinci.com). Alustades Eestiga, ühendame globaalselt kõik välimeedia võrgud ja muudame need hõlpsasti kättesaadavaks. Platvormi kaudu on võimalik lihtsasti saada ülevaade kõigist reklaampindadest ja luua välimeedia kampaaniaid sinule sobivatel tingimustel (pindade valik, ajastus, eelarve).

Meie eesmärk on olla kõige kvaliteetsem ja efektiivsem lahendus välimeedia kampaaniate planeerimisel ning saada ülemaailmselt kasutatavaks välimeedia tellimisplatvormiks vabakutselistele turundajatele, meedia professionaalidele ja ettevõtjatele.

Miks Adovinci?

Adovinci välireklaami planeerimise portaal

Viimase 10 aasta vältel (2009 kuni 2019) on välimeedia ainus traditsiooniline meediakanal (välimeedia, televisioon, trükk, raadio) näidanud jätkuvat kasvu 3-4% aastas, olles kasvanud üle 30 miljardi dollari suuruseks globaalseks turuks. Magna Globali andmetel kasvas digitaalse välimeedia turu suurus 2018. aastal 15% ning saavutas rekordilise 5 miljardi dollari suuruse käibemahu.

See tähendab, et digitaalne välimeedia on peamine panustaja üldisesse välimeedia turu kasvu. Seejuures aga ei ole välimeedia turuosa viimase 20 aasta jooksul muutunud ning moodustab püsivalt umbes 6% globaalsest reklaamituru käibest. Innovatsiooni hüpet selle aja vältel pole toimunud. 

Välimeedia peab pakkuma nähtavust toodetele ja teenustele füüsilises maailmas, mis on sünergias nende eksistentsiga digitaalses maailmas. Trükispinna väljavahetamine digitaalse ekraani vastu on kaugel muutusest, mis on vajalik. Kogu välimeedia turg peab läbima transformatsiooni, alustades selle ostu-müügi tsüklist.

Välireklaam tekitab huvi | Adovinci
Clément Falize

Tänase päevani tähendab välimeediapinna hange tosinat e-maili, kõnesid ja exceli tabeleid. Kui välimeedia soovib jätkuvalt ning pikaajaliselt püsida relevantse ja konkurentsivõimelise meediakanalina, siis aeg muutuseks on nüüd. Reklaamijatel peab olema lihtne ja läbipaistev võimalus kasutada välimeedia unikaalset väärtuspakkumist.

Kui tuua paralleele digitaalmeedia revolutsiooniga, siis muutus (mille see esile tõi ja nutikad loodud tööriistad) võimaldas meedia kampaaniaid läbi viia tsentraalselt ja väga väikese meeskonnaga. Väiksed ettevõtted võisid järsku kasvada nullist sajani vaid mõne kuuga ning jõuda miljonite klientideni. Seejuures reklaamijad, kes kasutavad eksklusiivset digitaalmeediat, ei saa enda sihtgrupiga kontakti ajavahemikel, mil nad ei kasuta aktiivselt sotsiaalmeediat või internetti.

Paraku on need hetked tihtilugu just kõige kriitilisemad, nn. “viimase hetke” kontakti punktid enne ostuotsuse tegemist. Ei tasu unustada, et enamik oste sooritatakse tänase päevani füüsilises maailmas, poes või muus ettevõtte esinduses. Viimase hetke kontakti punkti võimaldab saavutada just nimelt välimeedia, mida ei vaeva ad blockerid. Seni aga on puudunud hõlbus viis, kuidas välimeedia pindadele otse ligi pääseda, kampaaniaid luua ja käiku lasta. Täpselt seda Adovinci platvorm võimaldabki.

Kenneth Muuli, Adovinci Tegevjuht