Pika perspektiiviga turunduse olulisus - brändi kujundamine | Adovinci

Pika perspektiiviga turunduse olulisus – brändi kujundamine

Alustame algusest

Oluline on mõista järgnevat – kui teha oma brändile turundust lühiajaliselt (6 kuu perioodil), on otsemüük kindlasti efektiivsem ja tulemus on koheselt nähtav. Samas tänapäeva digitaalse meedia ajastul on inimesi turundusega ära hellitatud ning arvatakse, et kui digimeedia näitab alguses (esimestel turundamise kuudel) kohest efekti, siis nii peaks toimima ka muudes turunduskanalites. Tegelikkuses võtab brändi kujundamine mitu aastat aega ning seda tuleb teha järjepidevalt, samm-sammult. Sellest ka seekordne blogi.

Mida tähendab pikemas perspektiivis turunduse tegemine ja selle olulisus?

Iga turundaja ja ärijuht teab instinktiivselt, et tugevad kaubamärgid annavad paremaid äritulemusi. 

Kui sisetunne kõrvale jätta, on ka palju tõendeid, mis näitavad, et pikaajalised jõupingutused kaubamärgi loomisel on äritegevuses mõistlikud.

Bränd vs Otsemüük.
Allikas: “The Long and the Short of it” Les Binet and Peter Field 2013

Kui brändi loomine toimub ainult lühiajalistest algatustest (reklaami “jõudsate hüpete” tulemustest), on kaubamärgi loomisel pikaajaline mõju minimaalne. Seetõttu on pikaajalise äritegevuse paremaks saavutamiseks vaja järjepidevaid investeeringuid kaubamärgi kujundamisse püsiva perioodi jooksul.

Loomingulisus vs kiire tulemus

Kui kaubamärgid keskenduvad vahetutele tulemustele, jääb loominguline lähenemine prioriteedilt teisejärguliseks kiire reageerimise või hinnale suunatud sõnumite kõrval. Kuid reklaamiloomingulisus on brändi- ja äriedu üks võimsamaid tõukejõude.

Uuringufirma D2D on kindlaks teinud, et pärast kaubamärgi suurust, on loomingulisus reklaamitulu tasuvuses suuruselt teine ​​tegur, suurendades seda 12 korda, ning edestades erinevaid taktikaid nagu sihtimine, hooajalisus või meediakanalite valik. Loominguline kampaania, mis loob tugeva emotsionaalse sideme tarbijatega, täidab brändi kujundamise eesmärke.

Maailmas, kus tarbijad saavad tegutseda vaid ühe nupuvajutusega, on teie ettevõttele pikajalise kaubamärgi mõju olulisem kui kunagi varem, et luua püsiv ühendus tarbijatega. Nii et kui tahame tööstusharuna saavutada pikaajalist äriedu, peame uuesti investeerima kaubamärki, tasakaalustades pikaajalisi ja lühiajalisi investeeringuid.

Uute klientide ligimeelitamiseks vajame pikaajalisi kaubamärgi loomise strateegiaid ja seejärel lühiajalisi strateegiaid kaasatud või olemasolevate klientide ergutamiseks. Loovuse ja meediumivaliku osas tuleb otsuste tegemiseks hakata kasutama tõenduspõhiseid uuringuid.

Ja mis kõige tähtsam, peame hakkama oma brändi ülesehitamisel paika panema selgeid finantsmõõdikuid, et saaksime tõestada äriväärtust nii pikas kui lühemas perspektiivis.

Kristo Epner, Turundus- ja Kasvujuht