Hüperlokaalsed lahendused: Välimeedia Uus Trend | Adovinci Blogi

Välimeedia Uus Trend: Hüperlokaalsed lahendused

Sünergia loomine väli- ja digimeedia vahel – vol.3

Kujuta ette olukorda, kus oled pikkisilmi oodanud uue raamatu ilmumist. Jõuab kätte päev, mil raamat müüki tuleb. Hüppad õhinal autosse, võtad ratta või elektritõuksi ja kimad kesklinna raamatupoodi. Teel poodi kujutad juba ette raamatu värsket trükilõhna, muie suul, kuuma jooki lürpides, silmad elevust täis peatükke sisse ahmimas – “Oota- misasja?!” Sinu kauaoodatud raamatu müügiriiulil vaatab sulle vastu silt: “Välja müüdud.”

Mis sa nüüd teed? Hüppad uuesti autosse? Viskad jälle Bolti äppi lahti? Ei, tegelikult tahaks ikka kohe saada. Mis variandid mul jalutuskäigu kaugusel veel on? Just siin tekib võimalus konverteerida inimest enda kliendiks hüperlokaalsete kampaaniatega.

Mis asi on hüperlokaalne kampaania?

Suuna kliendid endani – hüperlokaalsed kampaaniad

Hüperlokaalsed lahendused aitavad sihtida potentsiaalseid kliente väga spetsiifilises geograafilises piirkonnas, mis on tihtilugu vaid mõne tänava või kvartali suurune. Sellise kampaania kõige levinum eesmärk on tabada inimesi, kes sooritavad nutitelefonis “minu lähedal” otsinguid.

Hüperlokaalsed kampaaniad aitavad inimestel vastata “nüüd ja praegu” tüüpi küsimustele ning pakuvad neile koheseid lahendusi nagu näiteks: Kõht on tühi. Bensiin on otsas. Telefonile uut ümbrist tarvis. Lilled unustasin osta! Google andmetel külastavad päeva jooksul 76% “minu lähedal” tüüpi otsingu teinud inimestest sellega seonduvat äri ning 28% nendest on tulemuseks ost.

Hüperlokaalsed lahendused toovad tulemusi
Hüperlokaalsed lahendused toovad tulemusi

Seejuures aga teab iga professionaalne turundaja, et ühelegi meediakanalile eksklusiivselt pole mõtet loota. Ajal, mil digimeedia aktiveeringu efektiivsus on jätkuvas langustrendis, saab välimeedia pakkuda garanteeritud nähtavust ja leevendada digimeedia puudujääke. Näiteks jõuad sa digiekraani kasutades koheselt 20-30% suurema potentsiaalse nägijaskonnani, kui samasuguse kampaaniaga, mis ainult digimeediat kasutab (s.h. inimesed Eestis, kes nutiseadmes erinevaid ad blocker‘eid kasutavad). Võimalik, et aitad inimesel ühe sammu üldse vahele jätta ning ta jalutab otse sinu juurde.

Reklaamkampaania tuleks üles ehitada/siduda kohe algusest peale väli- ja digimeediaga koos, sest siis on võimenduse efekt kordades suurem. Ameerika Välimeedia Assotsiatsiooni (Out Of Home Advertising Association of America) “TouchPoints” uuringu kohaselt jääb välireklaamiga sidudes aktiveeringu tase internetis, mobiiliäppis/-veebis ja sotsiaalmeedias vastavalt +65%, +303% ja +203% kõrgemale.

Välireklaamiga sidumine aitab märkimisväärselt tõsta kampaania nähtavust
Välireklaamiga sidumine aitab märkimisväärselt tõsta kampaania nähtavust

Lisaks sellele tuleb Nielseni uuringust välja, et tegemist on tänaseni vähe kasutatud võimalusega, sest kuigi välireklaam moodustab 22% kõikidest lisaaktiveeringutest digimeedias, siis sellele kulutatakse vaid 7% reklaamieelarvetest. 

Hüperlokaalne kampaania koos välireklaamiga

Erinevalt senistest lahendustest, on Adovinciga hüperlokaalse välireklaami ülesseadmine ääretult lihtne. Mõne klikiga on võimalik välja peilida sinu esinduse või poe lähedal asuvad lahendused ning lansseerida nendele enda kampaania. Kui esindusi on rohkem kui üks, siis on mõistlik iga esinduse kohta seada üles eraldi hüperlokaalne kampaania.

Mõned tähelepanekud:

  • Ära unusta ka arvestada asukoha kontekstiga, mis võimaldab lisada kampaaniale relevantsust, muutes reklaamsõnumit meeldejäävamaks või valupunkti ning lahendust akuutsemaks. Kui tead, et ekraan jääb sinu ettevõtte asukohast mõne saja meetri kaugusele, siis ära unusta lisada üldise reklaamsõnumi kõrvale ka selgelt nähtav juhis, näiteks: 200m paremale.
  • Kui ekraan asub näiteks lähedal asuvas spordikeskuses, siis on täiesti mõistlik lisada juurde ka asutuse külastajale suunatud erisõnum. Näiteks, “Kui kohale jõudes veel higine, siis saad -10% lisa allahindlust!” Selliste kohenduste läbi on võimalik läheneda potensiaalsetele klientidele personaliseeritud sõnumitega, mis ühtlasi vastavad tema hetke vajadustele. Ühtlasi saab niiviisi täpsemalt jälgida, kuidas erinevad digiekraanide lahendused kliente aktiveerivad ning sellest lähtuvalt tulevikus täpsemaid investeeringuid teha.

Hüperlokaalsed lahendused võimaldavad efektiivselt edastada välireklaamiga ka turundustoru kavatsus-tasandit katvaid reklaamsõnumeid ning aitavad nii suurel kui väikesel ettevõttel maksimaliseerida iga kampaania efektiivsust. Eriti oluline on neid kasutada väikese reklaameelarve korral, et tagada iga sendi optimaalne investeering. Seejuures ärge unustage, et kui välireklaam aitab teil võita tähelepanu ja algse huvi või lausa kaalutluse, siis on kriitiliselt oluline, et hangitud kliendi tähelepanu ja huviga tegeletakse edasi ka digikanalites nagu oleme rääkinud ka varasemalt. Niiviisi loote inimesele tervikliku klienditeekonna. 

Kenneth Muuli, Adovinci Tegevjuht