Välireklaami ideed | Loovaid ideid kliendiga suhtlemiseks | Adovinci

Välireklaami ideed

Välimeedia näpunäited, vol. 2

Loovaid ideid, kuidas välireklaami abiga jõuda klientuurini

Õigesti tehtud välireklaam võib olla turunduse üks kõige mõjukamaid vorme. See käitub kui monument teie brändile, mis eksisteerib füüsiliselt ruumis, kus teie kliendid toimetavad. Välireklaami on raskem ignoreerida, kui paljusid teisi reklaami vorme, kuid maksimaalse mõju saavutamiseks peab see olema loominguline. Tavaline lahendus võib teie sõnumit edastada, kuid kui soovite, et inimesed reaalselt peatuksid ja jääksid mõtlema, mida teil öelda on, peate seda esitama loominguliselt. Järgnevalt toome teieni mõningad välireklaami ideed.

Mõelge ruumiliselt

Välireklaami ideed - Ruumiline lahendus - Premia Eriti rammus jäätis - Division
Premia Eriti Rammus – Divison

Välireklaam ei pea olema lihtsalt pilt, kasutage võimalust mõelda ruumiliselt! Reklaamtahvlile ruumilisuse lisamine võib maksta lisatasu, kuid kui teil on suurepärane idee, võib selle investeeringu tasuvus olla tohutu. Inimesed näevad igal pool ühetasandilisi kuulutusi, andke neile hoopis midagi, mis neid sõna otseses mõttes elama paneb!

Mõelge ristreklaami jõule

Välireklaami ideed - ristreklaami jõud 
- Donatos-Pizza-Billboard
Ristreklaami jõud – Donatos Pizza söömine uudiste ajal

Välireklaam jõuab inimesteni, kui see vastab inimeste ootustele. Me kõik oleme näinud linnapildis kahte kõrvuti asetatud kuulutust, kuid need ei suhtle omavahel. See ainulaadne Pizzabrändi Donatos’e reklaam mängib nende ootustega, et luua lõbus ja pilkupüüdev välireklaam. Samuti tasub märkimist, et selline idee avab ristreklaamimiseks igasuguseid võimalusi. Loovagentuurid saavad tegutseda koos, et luua lahendus, mis pakub võimalust reklaamida poole odavamalt kaks korda suurema mõjuga. Vot see on mõtlemine väljaspool kasti.

Välireklaami ideed - Mars-Tongue-Billboard
Mars on liiga hea

Ristreklaamimisel tuleb silmas pidada, et niisama kahest ettevõtte üksteise kõrvale panemisest ei piisa. On vaja luua sünergia, miks just üks aitab teist, või teine pakub koos esimesega lisandväärtust. Muidugi väga hästi aitab ka huumor, mis toob meie halli igapäeva ellu päikest!

Kasuta olemasolevaid võimalusi

Välireklaami ideed - LHV pensionisammas
LHV pensionisammas välireklaam – Kuldmuna võitja 2010

Välireklaami loomisel ei pea te kõike nullist üles ehitama! Kasutades juba olemasolevaid võimalusi, saate reklaami mõju suurendada, ilma et see järsult eelarvet suurendaks. Vaadake seda reklaami ja kujutlege, kui palju oleks pidanud LHV maksma selle eest, kui nad oleksid ehitanud samasuguse torni antud reklaami jaoks. Kuid selle asemel kasutasid nad olemasolevat hoonet ja tekitasid suhteliselt madala hinnaga suure kõlapinna. Antud välireklaam jooksis läbi erinevate meediate ning võitis ka Kuldmuna.

Muuda sõiduk liikuvaks reklaamtahvliks

Välireklaami ideed - Fedex-Creative-Billboard
FedEx loovlahendus enda transpordile

Sinu ettevõtte ja konkurendi vahel võrdluste tegemine on alati keeruline, kuid FedEx leidis hiilgava viisi, kuidas muuta nende tarneautod reklaamtahvliks, et edastada särtsakas sõnum. Lihtne kleebis muudab keskmise veoauto humoorikaks ja tähelepanu haaravaks ning seda konkurentide kulul nalja heites. Mõnele võib sobida ka niisama logo panemine autole, kuid suurem mõjujõud on kui teed midagi, mida ei oodata.

Muutes ettevõtte poolt kasutavat autot reklaamtahvliks, siis sõnum ei pea olema alati seotud konkurendiga. Kui võtame näiteks Bolti taksod, siis hetkel on seal kirjas suurelt Bolt. Aga kuna nende autod on kogu aeg liikluses, siis see on ideaalne võimalus luua kontakt potentsiaalsete klientiga ning edastada lisaks ka sõnumeid: “Tulen Sinu juurde alati!”, “Kas Sa mõtled minu peale?”, “Tere, kuidas läheb?” jne. Neid võimalusi, kuidas inimestega suhelda, on piiramatult.

Pange reklaam inimestega suhtlema

Antud erilahendus pani reklaami inimestega suhtlema, kasutati ära olemasolevaid võimalusi ja viise, kuidas antud kohas inimesed toimetavad.

Lahenduse innovaatilisus oli silmatorkav üle maailma. JCDecaux gruppi kuuluva 80 riigi erilahenduste hulgast valiti Elisa “hologramm-reetur” rahvusvaheliselt detsembrikuu parimaks. Selline tiitel tuli Eestisse esimest korda. Loe pikemalt täisartiklit.

Kasutage digiekraane, et edastada lugu

British Airways – Magic of Flying

On olemas mitmeid reklaamimeetodeid, mida brändid kasutavad, et oma tooteid inimeste ette tuua. Kuid ühtegi ei saa võrrelda loo edastamise jõuga.

Reklaamkampaania peab tekitama mitte ainult tootevajaduse, vaid ka edastama loo, millega tarbijad saavad suhestuda. Me võime lugusid rääkida mitmel erineval viisil. Brändina võime kasutada endi päritolu või ammutada inspiratsiooni meie klientidest ja reaalsetest situatsioonidest, kus nad on suhestunud konkreetse brändi toote või teenusega. Lugusid saab rääkida ka ilma sõnadeta, ainult muusika ja sobivate piltidega. Niimoodi on brändil võimalus end eristuda konkurentidest.

Midagi veel huvitavat…

Lisame siia ka veel ühe huvitava ja loomingulise välireklaami, kuidas kasutati ära olemasolevaid võimalusi, ümbritsevat asukohta ning suheldi aktiivselt inimestega. Kui inimesed jooksid kiiremini kui 17 km/h, said nad endale uue paari Reeboki jalanõusid.

Reebok ZPump2.0 reklaam

Järgmise välimeedia kampaania kavandamisel peate mõtlema, kuidas see valitud kohas toimib ja kuidas saada inimesi sellega suhtlema. Tasub kindlasti lugeda ka näpunäiteid, kuidas luua efektiivset ja kõnetavat reklaammaterjali välireklaamiks.

Kristo Epner, Turundus- ja kasvujuht