Välireklaami turg 2020 | Adovinci

Välireklaami turg 2020

Eesti Turundajate Liit (TULI)  koostöös Initiative-ga viis äsja läbi vägeva webinari, kus valdkondade eksperdid võtsid kokku Eesti meedia- ja reklaamituru trendid. Toome “ampsu” suuruselt välja välireklaami ülevaate, koos täiendavate andmetega.

Välimeedia sõltus koroona ajal liikumispiirangutest, aga liiklus on nüüdseks taastunud.

Allikas: Google Mobility Trends
Allikas: JCDecaux Eesti
Allikas: Initiative Eesti

“Näeme pidevalt kasvavat trendi mahuliselt (nii ekraanide arvu, kui perioodi poolest) üha väiksemates välireklaami kampaaniates, mida rakendatakse seejuures tihedamalt. Nn. “hüperlokaalsed kampaaniad” on varasematest palju täpsemalt sihitud ning rakendavad tüüpiliselt suuremat reklaamikorduste arvu ekraani kohta ja kujutavad endast suurepärast võimalust siduda klienditeekond paralleelsete online kampaaniatega. 

Kuigi “enneolematud” allahindlused on välimeedias hetkel väga levinud, suunaksime me reklaamkliente tulemuste saavutamiseks jätkuvalt kaaluma esimesena ikkagist kontaktikvaliteeti ja digiekraanide vastavust sihtrühmaga ning mitte ostma lihtsalt hinda. Ärge peljake lisada meediaplaani erinevate pakkujate ekraane, kui see sobib kõige paremini teie kampaania eesmärgiga. Võtmesõnaks on paindlikus.”

– Kenneth Muuli, Adovinci tegevjuht

16. septembril toimunud TULI webinar “Reklaami- ja meediaturu kuumad teemad,” mille viis Zoomis läbi meediaagentuur Initiative, tõi kokku rekordarvu osalejaid TULI webinaride ajaloos, kokku 78. Esinesid Initiative’i tegevjuht Indrek Soom, meediadirektor Madis Altermann ja digiturunduse suunajuht Karl-Mattias Õige. Sõna said ka Delfi reklaamiosakonna direktor Mihkel Luks ja Postimees Grupi telereklaami osakonna juht Mirjam Viiding.

Täname TULI ja Initiative tõeliselt suurepärase webinari läbivedamise eest ning Indrek Soomi ja Madis Altermanni personaalselt detailse välireklaamituru kokkuvõtte ning arutelu eest!

Loe kõikide trendide kokkuvõtteid lähemalt TULI kodulehelt.

Kristo Epner, Turundus- ja Kasvujuht